Türk turistlerin Mısır ilgisi artıyor

 Türkiye ve Mısır arasındaki ilişkilerin normalleşmeye başlamasıyla iki ülke arasındaki turizm hareketliliğinde de artış gözlemleniyor.

Türkiye ve Mısır ilişkilerinin normalleşmesi ardından iki ülke arasındaki turizm akışı da olumlu etkilendi.

Bu kapsamda, Türkiye’den Mısır’a giden Türk vatandaşlarına sağlanan vize kolaylığıyla ülkeye giden turist sayısında önemli artış kaydedildi.

Öte yandan, ülkede turizmi hareketlendirmek için altyapı çalışmalarına önem verilmesi ve turist destinasyonlarının çeşitlendirmesi de Mısır’a ilgiyi artırdı.

250 BİN TÜRK TURİST HEDEFLİYORLAR

Mısır Turizm Otoritesi Üst Yöneticisi (CEO) Amr el-Kady, “Bu yılın ilk 4 ayında 80 bin civarında Türk turist ağırladık, yıl sonuna doğru 250 bin Türk turistin Mısır’ı ziyaret etmesini bekliyoruz dedi.

Mısır hükümetinin turizm için birçok girişimi olduğunu aktaran el-Kady, en önemlisinin altyapı çalışmaları olduğunu dile getirdi.

“Şarm eş-Şeyh’e daha fazla odaklanmak istiyoruz. Gouna veya Luksor’a daha fazla odaklanmak istiyoruz ve buna daha fazla teşvik veriyoruz. Gazze’deki duruma rağmen yolcuların sayısı düşmedi. Evet, bu herkesi etkiliyor. Rusya-Ukrayna savaşı, sonra Gazze’deki durum, hepsi seyahati etkiliyor. Ancak Mısır’da çok fazla etkilenmedik.”

Amr el-Kady, Türkiye pazarına yönelik çok farklı ürünlerinin olduğunu da aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x