Özel’den AKP’li Hamza Dağ’a ‘panik’ yanıtı

İzmir programı kapsamında Karşıyaka’da düzenlenen basına kapalı toplantıda şehit aileleriyle bir araya gelen Özel, daha sonra Ege İhracatçı Birliklerini ziyaret etti.

MEYHANELİ KLİBİ HATIRLATTI

Ziyaretin ardından partisinin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay ve İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ile gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özel, bir gazetecinin, Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ’ın kendisi hakkında “panik halinde olduğu” yönünde değerlendirmelerde bulunduğunu belirtmesi üzerine şöyle konuştu:

– Ben panik halinde rozetimi mi çıkarmışım? Rozetimden mi utanmışım? Panik halinde bıyıklarımı mı inceltmişim? Panik halinde genel başkanımın resimlerinden mi kaçmışım? Panik halinde, ben aslında onlardan değilim, size benziyorum mu demişim. Düne kadar içki yasaklarının konulduğu gün, Meclis’te içki yasağını, saat yasağını en sert savunan kişiyken, meyhanelerin olduğu sokaklara panik halinde girip klipleri ben mi çektirmişim?

“ANKARA’DA IŞIK KIRMIZI YANDIKÇA KOŞTURUYORLAR”

Kabine üyelerinin yerel seçim çalışmalarında yer alması ve partisini eleştirmesinin hatırlatılması üzerine Özel ”İzmir’e hiç gelmediği kadar bakan gelmesi iyi bir şeydir. Çünkü siyaset rekabet işidir. Hamza Dağ demek ki bu işe yetmiyor, yetişemiyor. Herhalde Hamza Dağ’ın bahsettiği panik butonuna Hamza Dağ biraz fazla basmış, takılı kalmış. Ankara’da ışık kırmızı yandıkça buraya koşturuyorlar” karşılığını verdi.

Özel, daha sonra Havagazı Fabrikası Kültür Merkezinde düzenlenen Romanlar Buluşması etkinliğine katıldı. Uğradıkları ayrımcılık ve adaletsizlik nedeniyle Romanların ciddi sorunlar yaşadığını belirten Özel, Roman vatandaşların hiçbir dışlamaya maruz kalmadan, pozitif ayrımcılık uygulamalarıyla toplumun diğer kesimleriyle aradaki farkı hızla kapatmaları gerektiğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x