İktidarın emekli planını ağzından kaçırdı. İçeriden bilgi alan Fatih Portakal müjdeyi verdi!

Gazeteci Fatih Portakal, canlı yayında, emekli maaşlarına ilişkin beklenmeyen bir gelişmeyi paylaştı.

31 Mart yerel seçimleri öncesinde, emeklilerin iktidar tarafından gelecek olumlu haberlere olan beklentileri, Turgut Altınok ve Fatih Şahin’in peş peşe yaptıkları açıklamalarla daha da arttı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, Cumhurbaşkanı ile yaptığı görüşmede emeklilere yönelik iyileştirmelerin bütçe olanakları dahilinde yapılacağını öğrendiğini belirtti.

Ancak, bayram ikramiyesi konusunda kesin bir rakam vermekten kaçındı ve bu konunun Cumhurbaşkanı tarafından açıklanmasının daha uygun olacağını ifade etti.

AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin ise, bir televizyon programında yaptığı açıklamada, emeklilerin beklentilerinin farkında olduklarını ve konuyu dikkatle değerlendirdiklerini söyledi.

Şahin, ilerleyen süreçte Cumhurbaşkanının gelişmeleri kamuoyu ile paylaşacağını belirtti. AKP’den gelen bu açıklamalar, emeklilere yönelik maaş zammı iddialarını güçlendirirken, kulis bilgilerine göre, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde emeklilere 5 bin TL’lik bir zam yapılacağı söyleniyor.

Eğer bu iddialar doğru çıkarsa, planlanan zammın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yarınki ‘Büyük Ankara Mitingi’nde duyurulması bekleniyor.

Bu iddialara dikkat çeken ve değerlendirmelerde bulunan gazeteci Fatih Portakal ise, “Emeklilerle ilgili size bir bilgi vermek istiyorum. Beklenmedik bir sürpriz olabilir. Hafta sonu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seyyanen zam açıklaması yapabileceği iddiaları var” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x